Prof. Dr. Hıfzı Özcan
8. Uluslararası Katılımlı Cerebral Palsy ve Gelişimsel Bozukluklar Kongresi
SALON 1
SAAT KONU BAŞLIĞI KONUŞMACILAR
10:30-11:15 KONFERANS 9 Başkanlar: Uğur Özbek, Yasemin Alanay
  Cerebral Palsy'nin Genomik Yönleri Gareth Baynam
11:15-12:30 PANEL 8 - Otizm, Zihinsel Özel Gereksinimler ve Nadir Hastalıklar Başkanlar: Uğur Özbek, Onur Burak Dursun
11.15-11.30 Ailelere Klinik Genetik Yaklaşım Yasemin Alanay
11.30-11.45 Farklı Gelişen Çocuğa Nörolojik Yaklaşım Nihan Hande Akçakaya
11.45-12.00 Çocuk Nörolojisinde Nadir Hastalıkların Yeri Hande Gazeteci
12.00-12.15 Otizm ve Zihinsel Engellilerde Davranışsal Sorunlara Yaklaşım Sezen Gökçen Köse
12.15-12.30 Tartışma
12:30-13:00 SÖZLÜ BİLDİRİ TARTIŞMALI OTURUMU 8 Başkanlar: Baki Umut Tuğay, Esra Akı
13:00-14:00 ÖĞLEN ARASI
14:00-14:45 UYDU SEMPOZYUM - Botolinum Toksin A Uygulamaları Başkan: Evrim Karadağ Saygı
Botulinum Toksin A Uygulamaları Bartu Sarısözen, Zeliha Matur
14:45-15:30 SÖZLÜ BİLDİRİ TARTIŞMALI OTURUMU 9 Başkanlar: Mintaze Kerem Günel, Gönül Acar
15:30-16:00 KAHVE ARASI
16:00-17:15 PANEL 9 - Cerebral Palsy Kayıt Sistemleri Başkanlar: Çetin Okuyaz, Hakan Şenaran
Türkiye CP Kayıt Sistemi Özge Çankaya
Avustralya Kayıt Sistemi Iona Novak
Türkiye’de Cerebral Palsy Verileri Başak Tezel
17:15-17:30 ÖDÜL TÖRENİ VE KAPANIŞ

 

Prof. Dr. Hıfzı Özcan
8. Uluslararası Katılımlı Cerebral Palsy ve Gelişimsel Bozukluklar Kongresi
SALON 2
SAAT KONU BAŞLIĞI KONUŞMACILAR
10:30-11:00 SÖZLÜ BİLDİRİ TARTIŞMALI OTURUMU 10 Başkanlar: Ahmet Ataş, Pelin Piştav Akmeşe
11:00-12:15 PANEL 10 - Cerebral Palsy'de Görülen Konuşma Bozuklukları Başkanlar: Ahmet Ataş, Pelin Piştav Akmeşe
11.00-11.20 Konuşma Terapisi  Gamze Kaya
11.20-11.40 Cerebral Palsy'de Öğretimsel Uyarlamalar Nilay Kayhan
11.40-12.00 Cerebral Palsy'de İşitme Problemleri Ümit Duman
12.00-12.15 Tartışma
12:15-13:00 KONFERANS - 10 Başkan: Bülent Madi
  Çocukta Hareket Bozuklukları ve Genetik İnceleme Zuhal Yapıcı
13:00-14:00 ÖĞLEN ARASI  
14:00-14:45 UYDU SEMPOZYUM - Cerebral Palsy’de Beslenme ve Pozisyonlama Başkanlar: Baki Umut Tuğay, Nilüfer Eldeş Hacıfazlıoğlu
  Konuşmacılar Deniz Ertem, Turgay Arık
14.45-15.45 SÖZLÜ BİLDİRİ TARTIŞMALI OTURUMU 11 Başkanlar: Baki Umut Tuğay, Semih Ayta
15.45-16.45 SÖZLÜ BİLDİRİ TARTIŞMALI OTURUMU 12 Başkanlar: Mintaze Kerem Günel, Gönül Acar